MENU
Головна » 2015 » Липень » 6 » Благодійні пожертвування на користь учасників АТО
11:42
Благодійні пожертвування на користь учасників АТО
Фізичною особою протягом 2014р. здійснювалися благодійні пожертвування на користь учасників АТО. Чи має право така фізична особа на податкову знижку за витратами, понесеними на пожертвування?

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст.166 Податкового кодексу, до якого згідно з пп. 166.3.2 цього пункту належать суми коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ (далі-Реєстр) на дату передачі таких коштів і майна, у розмірі, що не перевищує 4% суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.
Положенням №37 передбачено, що при включенні до бази Реєстру таким організаціям присвоюється ознака неприбутковості, що підтверджується рішенням про внесення неприбуткової установи або організації до Реєстру.
Таким чином, платник податків має право на податкову знижку за витратами, які були здійснені у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів і майна, у розмірі, що не перевищує 4% суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року за наявності первинних документів, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача) з визначенням вартості таких товарів (робіт, послуг) та напряму використання.
Наприклад, якщо загальний оподатковуваний дохід за звітний рік становить 56 000 грн. і протягом року платником податків здійснено благодійні внески на користь благодійної організації на суму 4 000 грн., то відповідно до норм пп.166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу платник податку має право на податкову знижку за витратами не більше ніж 2 240 грн. (56 000 грн. * 4%).

Категорія: Інформація | Переглядів: 74 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz