MENU
Головна » 2013 » Лютий » 18 » Для підтвердження статусу платника ФСП подайте документи до органу ДПС до 20 лютого
20:35
Для підтвердження статусу платника ФСП подайте документи до органу ДПС до 20 лютого
Платниками фіксованого сільськогосподарського податку є сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній звітний рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Фіксований сільськогосподарський податок – це податок, який справляється з одиниці земельної площі у відсотках її нормативної грошової оцінки та сплата якого замінює сплату окремих податків та зборів (пп. 14.1.256 ПКУ). Так, платники ФСП не сплачують:
а) податок на прибуток підприємств;
б) земельний податок (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва);
в) збір за спеціальне використання води;
г) збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності (у частині провадження торговельної діяльності).
Сільськогосподарські товаровиробники для набуття та підтвердження статусу платника податку щороку, до 20 лютого, подають:

- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ). Подається органу ДПС за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік. Така декларація подається окремо щодо кожної земельної ділянки органу державної податкової служби за місцем розташування такої ділянки;
- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва - органам ДПС за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок;
- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок також подається органам податкової служби за своїм місцезнаходженням (та/або за місцем розташування земельних ділянок). У такій відомості зазначається інформація про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).
При розрахунку річної суми податку враховуються дані станом на 1 січня поточного року.
Довідка про набуття або підтвердження статусу платника податку видається органом ДПС протягом 10 робочих днів з дати подання суб’єктом господарювання декларації або заяви за місцезнаходженням такого платника (місцем перебування на податковому обліку).
Нагадуємо, що порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку та подання податкової декларації з ФСП врегульовано нормами ст. 301-309 гл. 2 Розділу XIV «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу України.
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

Якщо Ви вирішили звітувати поштою, відправте декларацію завчасно

Податкова декларація подається до органу державної податкової служби за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Податковим кодексом, в один із таких способів:
- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Платники податків, які належать до малих підприємств, в т.ч. фізичні особи – підприємці - платники ПДВ, можуть надсилати податкову звітність до органу ДПС поштою. Таке відправлення здійснюється не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.
На поштовому відправленні у нижній правій його частині відправник пише найменування одержувача та його адресу в такій послідовності: назва вулиці, номер будинку, найменування населеного пункту, району, області.
Найменування відправника та його адреса пишеться у лівій верхній частині поштового відправлення в порядку, передбаченому для написання адреси одержувача.
Поштовий індекс на листах пишеться стилізованими цифрами чорнилом або кульковою ручкою (за винятком червоного, жовтого та зеленого кольорів).
У верхній частині поштового відправлення відправник робить позначку «Звіт».
При цьому, платник податків (відправник) заповнює бланк рекомендованого повідомлення про вручення на своє ім’я або на ім’я особи, якій належить надіслати повідомлення після вручення поштового відправлення адресату. Також складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, загальної вартості вкладення і підписує його.
Звертаємо увагу, що у разі втрати або зіпсуття поштового відправлення чи затримки його вручення органу ДПС з вини оператора поштового зв’язку, платник податків звільняється від будь-якої відповідальності за неподання або несвоєчасне подання такої податкової декларації.
Такий платник податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов’язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) органу ДПС другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.
Водночас, важливо пам’ятати те, що незалежно від факту втрати або зіпсуття такого поштового відправлення чи затримки його вручення платник податків зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання, самостійно визначену ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених ПКУ (п.49.7 ст.49 ПКУ).
За умови дотримання платником податків вимог ст.49 ПКУ, посадова особа органу ДПС, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом ДПС.
У разі подання платником податків до органу ДПС податкової декларації, заповненої з порушенням вимог п.48.3 та п.48.4 ст.48 ПКУ, такий орган ДПС зобов’язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови, зокрема, у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою - протягом п’яти робочих днів з дня її отримання.
Порядок подання податкової звітності до органів ДПС передбачений ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.
Порядок оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 року №799 із змінами та доповненнями.
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

Шановні громадяни! Триває кампанія декларування!

Задекларуйте свої доходи, отримані протягом 2012 року, до 1 травня 2013року!

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2012р., передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався, зокрема:
- доходи від нерезидентів (іноземні доходи);
- доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше);
- благодійна допомога;
- доходи від надання майна в оренду фізичним особам;
- доходи у вигляді виграшів у гральних закладах;
- доходи, отримані від фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності;
- доходи у вигляді подарунків;
- інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу.

За бажанням громадяни подають декларації з метою одержання податкової знижки.
Завітайте у зручний для Вас час до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації), де створені всі умови для вчасного подання декларацій, та безкоштовно отримайте бланки декларацій та консультації по їх заповненню.

Висловлюємо Вам щиру вдячність за Ваш свідомий крок – декларування доходів. Нагадуємо, що своєчасно сплачені податки – це шлях до підвищення добробуту кожного.
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

«Пульс податкової» - спосіб запобігання проявам корупції !!!

«Пульс податкової» - це антикорупційний проект ДПС України, робота якого спрямована на недопущення зловживання владою, ліквідацію будь яких перешкод, що стоять на заваді підприємницької діяльності. Зателефонувавши за номером (044) 284-00-07, можна повідомити про будь-які прояви порушення у сфері оподаткування. Гаряча телефонна лінія працює цілодобово.
Cтворення сприятливого бізнес-клімату, запровадження електронних сервісів з мінімальними впливами людського фактору, прозорість і відкритість народжують довіру суспільства до податкової та податківців. Саме така довіра є важливою і як елемент боротьби з корупцією, і як стимул до подальших перетворень на інформацію від громадян та суб'єктів господарювання про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДПС.
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДП

Категорія: Інформація | Переглядів: 387 | Додав: EBOL@ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz