MENU
Головна » 2015 » Червень » 3 » Єдиний соціальний внесок у запитаннях та відповідях
11:39
Єдиний соціальний внесок у запитаннях та відповідях
Який порядок застосування понижуючого коефіцієнта відокремленими підрозділами?
Згідно із нормами Закону України від 08.07.2010р. № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2462) право на зниження навантаження на фонд оплати праці мають, зокрема, філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичних осіб, при умові, що вони мають окремий код ЄДРПОУ, виділені на окремий баланс, самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами. Для визначення понижуючого коефіцієнта відокремлений підрозділ має використовувати показники у звітності з єдиного внеску за 2014 рік саме цього підрозділу, а не у звітності юридичної особи в цілому.
Як обчислювати суму єдиного соціального внеску у випадку, коли працівник звільнився з роботи, не відпрацювавши повний місяць?
Статтею 8 Закону №2464 передбачено, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.
Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.
У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума єдиного внеску розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.
Який порядок обчислення єдиного соціального внеску, якщо працівник 10 днів перебував у відпустці без збереження зарплати?
Статтею 26 Закону України від 15.11.1996 р. № 504 «Про відпустки» визначено, що відпустка без збереження заробітної плати може надаватися у зв'язку з сімейними обставинами та іншими причинами на строк, обумовлений угодою між працівником і роботодавцем, але не більше 15 календарних днів на рік.
Якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата у працівника, який перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, то сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.
Отже, при нарахуванні заробітної плати фізичним особам, які частину місяця перебували у відпустці без збереження заробітної плати, та нарахована заробітна плата менше мінімальної, підприємство має нарахувати єдиний внесок виходячи із законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати на місяць.
Чи утримується єдиний соціальний внесок із заробітної плати працівників, які є громадянами іноземної держави?
Згідно із нормами Закону № 2464 іноземці, які працюють на підприємствах чи у фізичних осіб – підприємців на умовах трудового договору (контракту) є платниками єдиного внеску. Зобов’язання щодо нарахування та утримання єдиного внеску із заробітної плати таких працівників покладено на роботодавців. Відповідно, іноземні громадяни є застрахованими особами та матимуть право на отримання пенсійних виплат і соціальних послуг із системи загального пенсійного страхування нарівні з громадянами України.
Чи є базою нарахування єдиного внеску сума виплаченої винагороди за цивільно-правовим договором, укладеним між юридичною особою та фізичною особою – нерезидентом?
Стаття 4 Закону № 2464 передбачає, що платниками єдиного внеску є роботодавці, які використовують працю фізичних осіб за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правових договорів, укладених з підприємцями, якщо виконувані ними роботи (послуги) відповідають видам діяльності згідно з реєстраційними документами). Базою нарахування єдиного внеску є сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Отож, єдиний внесок при виплаті юридичною особою винагороди за цивільно-правовим договором фізичній особі – громадянину іншої країни сплачується на загальних підставах.

Категорія: Інформація | Переглядів: 80 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz