MENU
Головна » 2015 » Травень » 20 » Єдинники, зареєструвавши РРО до 30 червня 2015 року, звільнятимуться від перевірок до 2017 року
09:51
Єдинники, зареєструвавши РРО до 30 червня 2015 року, звільнятимуться від перевірок до 2017 року
У 2015 році передбачено значне розширення сфери застосування РРО відповідно до внесених змін до законодавства Законом України від 28.12.2014 р. №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71-VIII).
Так згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Вимоги щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:
- для платників єдиного податку третьої групи – з 01.07.2015;
- для платників єдиного податку другої групи – з 01.01.2016 (абз. 5 п. 1 розд. ІІ «Перехідні положення» Закону №71-VIII).
Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп, крім визначених у п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України, які з 01.01.2015 р. до 30.06.2015 р. включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 01.01.2017 р. звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
Також введено використання РРО для:
- суб’єктів електронної комерції, тобто продажу товарів через мережу Інтернет;
- постачальників послуг;
- купівлі-продажу валюти;
- приймання готівки для подальшого перерахування (апарати самообслуговування та ін).
Розширена сфера застосування РРО пiдприємствами, якi надають послуги (перукарнi, салони краси, спортивнi клуби, хiмчистки, сервiснi центри з ремонту побутової технiки тощо). Пiдприємства сфери послуг при проведеннi розрахункiв мають застосовувати РРО на загальних пiдставах.
РРО мають застосовуватись при здiйсненнi операцiй з купiвлi-продажу iноземної валюти, а також операцiй комерцiйних агентiв банкiв з приймання готiвки для подальшого її переказу, в тому числi iз застосуванням програмно-технiчних комплексів самообслуговування (далi – ПТКС).
При цьому, суб’єкти господарювання, якi використовують ПТКС (у тому числi не тiльки для переказу готiвкових коштiв, а також i для оплати товарiв, послуг) при розрахунках за реалiзованi товари (наданi послуги) повиннi видавати покупцевi розрахунковий документ встановленої форми (фiскальний чек) з 1 січня 2015 року.
З 1 сiчня 2015 року дозволяється первинна реєстрацiя лише реєстраторiв розрахункових операцiй, якi створюють контрольну стрiчку в електроннiй формi, та електронних таксометрiв, автоматiв з продажу товарiв (послуг), реєстраторiв розрахункових операцiй з купiвлi-продажу iноземної валюти.
Дозволяється до 1 сiчня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратiв, введених в експлуатацiю до 1 сiчня 2015 року, що створюють контрольну стрiчку в друкованому виглядi та подають до фіскальних органiв по дротових або бездротових каналах зв’язку тiльки iнформацiю про обсяг розрахункових операцiй, виконаних у готiвковiй та/або в безготiвковiй формi, яка мiститься в їх фiскальнiй пам’ятi, i при цьому не подають електронних копiй розрахункових документiв».
Тому користувачі зареєстрованих та введених в експлуатацiю до 01.01.2015 р. електронних контрольно-касових апаратiв, що подають до фiскальних органiв тiльки iнформацiю про обсяг розрахункових операцiй (X- звiти), протягом цього року повинні доопрацювати або замiнити iснуючу касову технiку на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копiй розрахункових документiв i фiскальних звiтних чекiв.
Згадані вище суб’єкти господарювання, якi з 01.01.20105 року мають застосовувати РРО, звiльняються вiд санкцiй за порушення вимог цього Закону до 1 липня 2015 року, що дає їм змогу зареєструвати, ввести в експлуатацiю вiдповiднi РРО для виконання вимог чинного законодавства.

Категорія: Інформація | Переглядів: 106 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz