MENU
Головна » 2013 » Березень » 5 » Інформує податкова
21:01
Інформує податкова
Коли вперше подавати декларацію з ПДВ за новою формою;
Як відомо, нещодавно форму декларації з ПДВ істотно змінили. У результаті чого було скорочено кількість податкової звітності з ПДВ шляхом переходу від чотирьох наявних на сьогодні форм до однієї.
При цьому всі платники ПДВ подаватимуть податкову декларацію з ПДВ із відміткою «загальна».
Переробні підприємства, підприємства, зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування, і сільськогосподарські підприємства, які провадять діяльність відповідно до п. 209.18 Податкового кодексу України, подаватимуть, крім декларації з ПДВ із зазначеною вище відміткою, ще й декларацію з ПДВ із відміткою про спеціальний режим оподаткування для відображення відповідного виду діяльності.
Нова форма декларації з ПДВ запроваджується для звітності, що подається починаючи з 01.04.2013 р.
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

Податок на нерухомість: як повідомити про пільгову житлову площу
Якщо ви володієте декількома об’єктами житлової нерухомості, то пільга зі сплати податку на нерухомість поширюється лише на один. Пільгову житлову площу громадянин має право обрати самостійно. Для цього потрібно надати до 1 липня 2013 року письмове звернення (заяву) до податкового органу за місцем реєстрації.
Нагадаємо: база оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізособи, зменшується:
а) для квартири — на 120 м2;
б) для житлового будинку — на 250 м2.
Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 м2 житлової площі об'єкта житлової нерухомості:
- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м2, ставки податку не можуть перевищувати 11,47 грн. за м2 (1% розміру мінзарплати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року);
- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 м2, ставка податку становить 30,97 грн. за м2 (2,7% розміру мінзарплати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року).
За наявності у платника податку кількох об'єктів оподаткування база оподаткування визначається окремо за кожним із них.
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

Як заповнити форму № 5ДР
ДПСУ роз'яснила, як заповнити Заяву про внесення змін до Державного реєстру фізосіб–платників податків (форма № 5ДР).
Отже, податківці дають такі рекомендації:
1. Друкуйте або пишіть друкованими літерами, користуючись чорним або синім чорнилом. Не користуйтеся олівцем або фломастером.
2. Заповнюйте Заяву українською мовою.
3. За відсутності інформації — залиште рядки вільними.
4. Вкажіть реєстраційний номер вашої облікової картки платника податків (рядок 1).
5. Прізвище, ім'я, по батькові (рядки 2–4) записуйте згідно з даними діючого паспортного документа (для дитини — згідно зі свідоцтвом про народження) без скорочення.
6. Дату народження (рядок 5) записуйте згідно з даними паспортного документа (для дитини — згідно зі свідоцтвом про народження): число і рік — цифрами, місяць — прописом, наприклад, 4 січня 1968 року записуйте так: число — 04, місяць — січень, рік — 1968.
7. Якщо були зміни прізвища, імені та/або по батькові (рядки 6–8), вкажіть попередні дані згідно з даними зміненого паспортного документа (для дитини — згідно зі свідоцтвом про народження), без скорочення.
8. Якщо були зміни дати народження (рядок 9), вкажіть попередні дані згідно з даними зміненого паспортного документа (для дитини — згідно зі свідоцтвом про народження), число і рік — цифрами, місяць — прописом, наприклад, 04 січня 1968.
9. Місце проживання (рядки 10–18) записуйте згідно з даними паспортного документа без скорочення.
10. Якщо в адресних даних є інформація про район міста, наприклад, Приморський район Одеси, то вкажіть її у графі «Район» (рядок 13). Додавання номера будинку у вигляді літери записуйте без розділових знаків (наприклад, 154А), додавання до номера будинку у вигляді цифр записуйте через знак «/» (наприклад, 15/7).
11. Вкажіть громадянство (назва країни громадянства) (рядок 19).
12. Податковий номер, який використовується в країні громадянства (рядок 20), заповнюється тільки іноземними громадянами.
13. Місце роботи (рядки 21, 22) записуйте за основним місцем роботи. У рядку 21 вкажіть податковий номер юрособи або фізособи–підприємця або серію та номер паспорта фізособи–підприємця (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний орган ДПС і мають відмітку в паспорті). У рядку 22 вкажіть найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізособи–підприємця (за даними Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб–підприємців).
14. Запишіть робочий і домашній телефони (рядки 23, 24).
15. Вкажіть дані паспортного документа або свідоцтва про народження дитини (рядки 25–28).
16. Поставте дату заповнення Заяви (рядок 29).
17. Якщо Заяву подає законний представник або уповноважена особа, вкажіть реєстраційні дані та дані паспортного документа такої особи.
18. Після заповнення Заяви та ознайомлення з інформацією про права й обов'язки фізичної особи — платника податків і цілі збору персональних даних у Державному реєстрі поставте свій підпис.
19. Заповнену Заяву передайте особисто або через законного представника чи уповноважену особу до відповідного органу державної податкової служби.
20. Службові відмітки вносяться посадовою особою органу державної податкової служби.
За матеріалами сайту ДПС України

Про відсутність податкового боргу повідомлять електронною поштою
Новий податковий сервіс дозволяє платникам податків оперативно отримати довідку про відсутність заборгованості перед бюджетом. Для цього платнику потрібно лише надіслати електронну заяву до податкової. У разі відсутності у заявника податкового боргу автоматично формується електронна довідка та надсилається на його електронну адресу.
За бажанням платника довідка може надсилатися і у паперовому вигляді. Для цього йому потрібно звернутися до податкового органу, в якому він обліковується, з відповідною заявою. В ній необхідно вказати нормативну підставу для видачі довідки. Крім того, довідку про відсутність заборгованості можна отримати і в Центрах обслуговування платників податків. Строк видачі довідки не перевищує 5 робочих днів.
Фахівці Міндоходів електронний спосіб отримання довідок вважають більш перспективним та раціональним, оскільки він не потребує витрачання часу на візит до податкової, спілкування з інспектором тощо.
Форма довідки та заяви на її отримання затверджено відповідним наказом Міністерства фінансів України.

***
Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
За матеріалами сайту ДПС України

Для ведення незалежної професійної діяльності потрібно зареєструватися!
Фізичні особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, повинні зареєструвати таку діяльність у відповідному уповноваженому органі та отримати свідоцтво про реєстрацію чи інший документ (дозвіл, сертифікат тощо), що підтверджує право на ведення такої діяльності.
Протягом 10 календарних днів після реєстрації фізична особа зобов'язана стати на облік в органі ДПС. Для цього необхідно подати заяву та документи до органу державної податкової служби за місцем свого постійного проживання особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу. Взяття на облік здійснюється органом податкової служби не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття заяви.
Відповідно до п. 178.2 ст. 178 Податкового кодексу України, доходи громадян, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставкою 15 % бази оподаткування, а в разі перевищення десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 % суми перевищення.
Нагадаємо, що незалежна професійна діяльність - це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Облік фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, ведеться відповідно до вимог статті 65 Розділу ІІ «Адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями.
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

Громадська діяльність фірми коштувала державі близько 40 мільйонів гривень несплачених податків
Співробітниками податкової міліції викрито злочин, спрямований на умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, скоєний із використанням новітніх технологій.
Як з’ясували податківці, ділки збували продукцію через мережу торговельних закладів по всій Україні, а також із використанням Інтернет-ресурсів, не сплачуючи при цьому жодної гривні податків. Між тим, орієнтовна сума реалізованої продукції – а це переважно спортивні товари відомих світових брендів – становить більше 100 мільйонів гривень. Жодна з проведених операцій не відображалася по бухгалтерських обліках, оскільки здійснювала її громадська організація, службові особи якої подавали до податкової інспекції звіти як неприбуткова установа без зазначення проведених операцій. Між тим, достеменно встановлено, що виручка від реалізації товарів надходила на рахунки організації.
Сума завданих збитків становить близько 40 мільйонів гривень. Слідчим управлінням ДПС у Вінницькій області розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 України – ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Триває досудове розслідування
За матеріалами ГВПМ Вінницької ОДПІ
Вінницької області ДПС

Категорія: Інформація | Переглядів: 290 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz