MENU
Головна » 2013 » Березень » 6 » Інформує податкова
20:53
Інформує податкова
Про запровадження електронної контрольної стрічки

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО. Запровадження електронної контрольної стрічки передбачено вимогами ст. 3 даного Закону. Тож суб'єкти господарювання, які використовують РРО, мають надавати по дротових або бездротових каналах зв'язку до органів державної податкової служби електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті РРО або в пам'яті модемів, які до них приєднані.
Для забезпечення виконання норм Закону №265 і створення необхідних умов для виробництва РРО нового покоління та доопрацювання наявної касової техніки, Міністерством фінансів України видано наказ від 08.10.2012 №1057 „Про затвердження Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби” (далі – наказ №1057), який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.10.2012 за №1743/22055 та введений у дію з 05.11.2012 після офіційного опублікування.
Починаючи з 1 січня 2013 року, суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, повинні будуть:
- створювати реєстраторами розрахункових операцій контрольні стрічки в електронному вигляді;
- забезпечувати неможливість спотворення або знищення даних про проведені розрахункові операції, копій розрахункових документів, які на ній містяться;
- забезпечувати можливість ідентифікації зазначеного реєстратора на такій стрічці;
- подавати до органів державної податкової служби інформацію дротовими або бездротовими каналами зв’язку.
Електронна контрольна стрічка повинна буде містити електронні копії всіх фіскальних чеків і Z-звітів.
Щоб передавати електронну стрічку, необхідно або замінити старий касовий апарат більш сучасним, або використовувати наявний касовий апарат, обладнавши його спеціальним модемом. Копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків формуватимуться на контрольній стрічці в пам’яті касового апарату або пам’яті модему, який до нього приєднаний. Один раз на добу цей звіт автоматично передаватиметься до серверу обробки інформації ДПС.
Користувачам касової техніки необхідно терміново звернутися до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО щодо проведення ними відповідного доопрацювання даної моделі.
Відповідальність за неподання звітності в електронному вигляді настає з 01 липня 2013 року – ст. 17 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» буде доповнено пунктом 9, відповідно до якого за неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку, до суб’єктів господарювання буде застосовуватись штрафна санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В зв’язку з вище викладеним Вам необхідно ТЕРМІНОВО придбати новий реєстратор розрахункових операцій (РРО) із вбудованим модемом та/або дообладнати використовуваний Вами РРО модемом.
Відділ податкового контролю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

Дбаємо про майбутнє разом
Головною метою здійснення підприємницької діяльності є отримання сталих, максимально високих прибутків. Однак ця мета повинна досягатися насамперед за рахунок ефективного управління підприємством, забезпечення його функціонування з урахуванням ситуації на ринку певних товарів, робіт або послуг, а також динаміки розвитку таких ринків. Та аж ніяк не за рахунок недоплати податків до бюджету.
Більшість платників податків Погребищенського району є відповідальними за своєчасну сплату податків до бюджету - це підприємства, які своїми надходженнями до бюджетів усіх рівнів підтримують район. Перераховуючи кошти вони допомагають незахищеним верствам населення, дбають про добробут в різних сферах економіки, зокрема в соціальній, медичній, виплачують гідну заробітну своїм працівникам.
За результатами 2012 року до переліку підприємств Погребищенського району можна віднести: ТОВ «Новофастівське» (керівник Крижанівський Ю.В.), ФГ «Бухнівське» (голова Тимощук П.П.), ФГ «Дружба - Л» (голова Лісовий О.П.), ФГ «Лан - П» (голова Поліщук П.І.), СТОВ «Дніпро» (голова Кондратюк М.М.), СФГ «Зірка» с. Малинки (голова Сіренко О.В.), Відділ освіти Погребищенської РДА (керівник Охріменко В.Б.), ПП «Світлана» (керівник Жилюк О.Я.).
Але існують суб'єкти підприємницької діяльності, котрі намагаються будь-що ухилитися від оподаткування. Маючи позитивні результати від своєї діяльності до бюджету відраховують копійчані кошти та вважають, що державі Україна вони нічого не винні при цьому добросовісно користуються пільгами наданими державою.
Звичайно у деяких господарств причину зменшення надходжень можна знайти, проте є ряд підприємств яким знайти пояснення причин важко. Поряд з платниками податків, які своєчасно та в повному обсязі перераховують кошти до бюджетів усіх рівнів, існують підприємства які декларують збитки, а це звичайно негативно впливає на економічні показники району. Вигадуючи різні схеми ухилення від сплати податків вони працюють, реалізовують продукцію на мільйони гривень і при цьому постійно декларують від’ємне значення по податку на додану вартість та незначні прибутки, а за результатами цілого року напрацювали ще й на збитки. На таких підприємствах працюють наймані громадяни і хоча сьогодні вони отримують заробітну плату в «конвертах», завтра для таких громадян не буде захищеності. Потім громадяни починають вишукувати законність відпрацьованих років – проте марно.
Під час роботи зі збитковими підприємствами працівники Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ проводять відповідну роз'яснювальну роботу щодо залучення платників до сплати податків відповідно до отриманих прибутків, проводяться зустрічі з посадовими особами підприємств, керівники запрошуються на засідання робочої групи.
А от самі причини низького рівня нарахування податкових платежів податківці з'ясують під час проведення документальних перевірок. Звертаючись до керівників підприємств, хотілося б наголосити, що головне, щоб очолюване ними підприємство повноцінно функціонувало, було прибутковим і відповідно збагачувало державну скарбницю.
Погребищенське відділення
Іллінецької МДПІ

До уваги платників податків!
Для платників податків Погребищенського району працює сектор Центру сертифікації ключів ДПС України, який розташований на території ДПІ у м. Вінниці, за адресою: 21027, м. Вінниця, вул. 30- річчя Перемоги, буд. 21, 1 поверх зал №1 ЦОПП, тел. (0432) 52-33-28. Центр видає безкоштовні ключі електронного підпису, які потрібні платникам податків для зручного та швидкого відправлення податкової звітності до податкового органу із свого робочого місця. Додаткова інформація щодо необхідних документів, зразків заяв та режиму роботи представництв Центру розміщена на сайті Центру сертифікації ключів ІДД ДПС: cskidd.gov.ua. Крім цього, звертаємо Вашу увагу, що для зручності платників податків з 01 січня 2013 року фізичні особи мають змогу заповнювати на направляти до податкової служби декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет. Для користування послугою платникові треба буде мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. І те, й інше надається, нагадаємо, безкоштовно. Цифровий підпис можна безкоштовно отримати в акредитованому Центрі сертифікації ключів при ДПС та його регіональних представництвах, а саму програму вільно завантажити з веб-порталу податкової.
Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

Довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів видається через п’ять робочих днів
Для отримання довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів) (далі – Довідка) платнику податків необхідно звернутися до податкового органу із заявою (довільної форми). У цій заяві обов’язково зазначається:
• нормативний документ, що передбачає надання органом ДПС Довідки;
• назва установи (організації, закладу), до якої цю Довідку буде подано платником податків.
Строк розгляду заяви платника податків та видача Довідки або відмови в її наданні становить п’ять робочих днів від дня отримання такої заяви податковим органом.
Довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів) видається безпосередньо заявнику або його довіреній особі під час відвідування органу ДПС, до якого ним було подано відповідну заяву. Термін вручення Довідки має відповідати визначеному у ній терміну дії. Довідка, як офіційний документ органу державної податкової служби, діє протягом 10 днів з дня видачі і відображає стан розрахунку платника податків з бюджетом на дату видачі довідки.
Якщо платник податків не звернувся до органу державної податкової служби щоб отримати Довідку протягом терміну її дії, то така Довідка підшивається до справи платника податків.
Якщо ж, суб’єкт господарювання має податковий борг, то працівник податкового органу готує лист (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо видачі Довідки, забезпечує підписання цього листа та відправлення на адресу платника податків.
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

Під час кампанії декларування податківці працюватимуть у посиленому режимі

З початком деклараційної кампанії громадяни можуть отримати консультацію контакт-центру Інформаційно-довідкового департаменту ДПС щодня з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. (крім суботи та неділі) за номером: 0-800-501-007, а також безпосередньо у податковій інспекції та з'ясувати усі незрозумілі питання стосовно порядку заповнення та подання декларації.
Громадяни також можуть отримати консультаційну допомогу і у Центрах обслуговування платників податків, у яких податківці надають повний комплекс адміністративних, інформативних послуг для платників, у тому числі з приймання звітності від фізичних осіб, та активно роз’яснюють порядок застосування норм Податкового кодексу України. Також у сервісних центрах надаються додаткові послуги, зокрема – видача безкоштовних бланків податкової звітності.
До речі, для того, щоб громадяни могли звертатися до сервісних центрів у зручний для них час з 2 січня по 1 травня 2013 року запроваджено спеціальний режим роботи податківців. Час роботи платників податків, як правило, співпадає з режимом роботи органів ДПС, тому на період деклараційної кампанії передбачено можливість приймання декларацій у вихідні дні та вечірні години.
Інформацію про режим роботи органу ДПС та адреси, за якими здійснюватиметься приймання декларацій за місцем проживання громадянина, можна дізнатися за телефоном приймальні або довідкової служби цього податкового органу. Така інформація розміщена на субсайтах регіональних органів ДПС та у друкованих ЗМІ.
Крім того, інформацію про порядок декларування доходів можна отримати й на офіційному веб-порталі ДПС України та субсайтах регіональних органів ДПС, де створено окремий розділ під назвою „Декларування громадянами майнового стану і доходів”. Тут розміщено всі необхідні нормативно-правові акти, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, форма річної податкової декларації, зразок її заповнення, консультації та коментарі з питань декларування доходів.
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

Категорія: Інформація | Переглядів: 438 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz