MENU
Головна » 2015 » Квітень » 1 » Інвестиційний прибуток необхідно задекларувати
09:07
Інвестиційний прибуток необхідно задекларувати
Декларація про майновий стан і доходи подається інвестором до органу фіскальної служби, в якому він перебуває на обліку, у будь-якому випадку, незалежно від того отримав він інвестиційний прибуток чи збиток, та незалежно від того, чи податок з доходів інвестора був сплачений податковим агентом (ст.36, 49, пп.170.2.2 п.170.2 ст.170 Податкового кодексу України).
Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.
Звертаємо увагу, що фінансовий результат (прибуток/збиток) визначається тільки за операціями з тими цінними паперами, які були продані інвестором у звітному році. При цьому враховуються документально підтверджені витрати, понесені у зв’язку з їх придбанням, а також задекларовані належним чином непогашені збитки від операцій з інвестиційними активами за попередні роки. Витрати, пов’язані з купівлею цінних паперів без їх продажу у звітному році не зменшують інвестиційний прибуток, отриманий в результаті продажу інших цінних паперів протягом звітного року.
Платнику податку необхідно зберігати всі документи, пов’язані з купівлею/продажем цінних паперів та понесеними витратами, як до, так і після подання податкової декларації і сплати податку.
Якщо загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами має від'ємне значення, його сума переноситься у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення.
Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих від операцій з інвестиційними активами, здійснюється у додатку 3 до податкової декларації про майновий стан і доходи.
Оподатковується інвестиційний прибуток за ставкою 15% (або 17% - у випадку перевищення сумою доходу десятикратного розміру мінімальної заробітної плати).

Категорія: Інформація | Переглядів: 79 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz