MENU
Головна » 2015 » Квітень » 22 » Менше трьох місяців залишилося працювати без РРО та санкцій
16:58
Менше трьох місяців залишилося працювати без РРО та санкцій
У 2015 році передбачено значне розширення сфери застосування РРО відповідно до внесених змін до законодавства Законом України від 28.12.2014 р. №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71-VIII).
Згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Вимоги щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:
для платників єдиного податку третьої групи – з 01.07.2015;
для платників єдиного податку другої групи – з 01.01.2016 (абз. 5 п. 1 розд. ІІ «Перехідні положення» Закону №71-VIII).
Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп, крім визначених у п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України, які з 01.01.2015 р. до 30.06.2015 р. включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 01.01.2017 р. звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
При цьому слід звернути увагу на те, що з моменту обрання РРО з метою його придбання до моменту введення в експлуатацію необхідно понад два місяці, або близько 80 календарних днів. Крім обмежень в часі далеко не позитивно впливає і те, що РРО потрібно придбати декільком тисячам платників Вінницької області, тому зволікання чи відкладання придбання касового апарату на червень може не тільки позбавити змоги скористатись правом не підлягати перевіркам до 1 січня 2017 року, але і призвести до того, що платник податків не встигне зареєструвати РРО та почати застосовувати його з 1 липня 2015 року, з дати початку застосування штрафних санкцій.
Також введено використання РРО для:
- суб’єктів електронної комерції, тобто продажу товарів через мережу Інтернет;
- постачальників послуг;
- купівлі-продажу валюти;
- приймання готівки для подальшого перерахування (апарати самообслуговування та ін).
Суб’єкти господарювання при продажу товарiв у мережi Інтернет, у тому числi фiзичнi особи - пiдприємцi платники єдиного податку 2 та 3 груп (починаючи iз визначеного Кодексом для кожної групи термiну), повиннi застосовувати РРО та видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми.
Розширена сфера застосування РРО пiдприємствами, якi надають послуги (перукарнi, салони краси, спортивнi клуби, хiмчистки, сервiснi центри з ремонту побутової технiки тощо). Пiдприємства сфери послуг при проведеннi розрахункiв мають застосовувати РРО на загальних пiдставах.
РРО мають застосовуватись при здiйсненнi операцiй з купiвлi-продажу iноземної валюти, а також операцiй комерцiйних агентiв банкiв з приймання готiвки для подальшого її переказу, в тому числi iз застосуванням програмно-технiчних комплексів самообслуговування (далi – ПТКС).
При цьому, суб’єкти господарювання, якi використовують ПТКС (у тому числi не тiльки для переказу готiвкових коштiв, а також i для оплати товарiв, послуг) при розрахунках за реалiзованi товари (наданi послуги) повиннi видавати покупцевi розрахунковий документ встановленої форми (фiскальний чек) з 1 січня 2015 року.
З 1 сiчня 2015 року дозволяється первинна реєстрацiя лише реєстраторiв розрахункових операцiй, якi створюють контрольну стрiчку в електроннiй формi, та електронних таксометрiв, автоматiв з продажу товарiв (послуг), реєстраторiв розрахункових операцiй з купiвлi-продажу iноземної валюти.
Дозволяється до 1 сiчня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратiв, введених в експлуатацiю до 1 сiчня 2015 року, що створюють контрольну стрiчку в друкованому виглядi та подають до фіскальних органiв по дротових або бездротових каналах зв’язку тiльки iнформацiю про обсяг розрахункових операцiй, виконаних у готiвковiй та/або в безготiвковiй формi, яка мiститься в їх фiскальнiй пам’ятi, i при цьому не подають електронних копiй розрахункових документiв».
Тому користувачі зареєстрованих та введених в експлуатацiю до 01.01.2015 р. електронних контрольно-касових апаратiв, що подають до фiскальних органiв тiльки iнформацiю про обсяг розрахункових операцiй (X- звiти), протягом цього року повинні доопрацювати або замiнити iснуючу касову технiку на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копiй розрахункових документiв i фiскальних звiтних чекiв.
Згадані вище суб’єкти господарювання, якi з 01.01.20105 року мають застосовувати РРО, звiльняються вiд санкцiй за порушення вимог цього Закону до 1 липня 2015 року, що дає їм змогу зареєструвати, ввести в експлуатацiю вiдповiднi РРО для виконання вимог чинного законодавства.

Категорія: Інформація | Переглядів: 120 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz