MENU
Головна » 2014 » Вересень » 20 » Надсучасний хірургічний стіл Вінницькому військовому шпиталю подарував меценат
19:54
Надсучасний хірургічний стіл Вінницькому військовому шпиталю подарував меценат

Надсучасний хірургічний стіл Вінницькому військовому шпиталю подарував меценат Багатофункціональний надсучасний хірургічний стіл, на якому насамперед оперуватимуть бійців АТО, 12 вересня подарували Вінницькому військово-медичному центру. Досі вінницькі військові медики про такий дороговартісний, але дуже потрібний стіл тільки мріяли – коштує обладнання близько 50-ти тисяч доларів США. Подарунок землякам зробив столичний меценат родом із Вінниччини – Руслан Демчак.– Особливості цього операційного столу у тому, що він працює як від електрики, так і в ручному режимі. Особливо він зручний для використання пораненими. Стіл багатофункціональний – на ньому можуть працювати як абдомінальні хірурги, так і урологи. Можна оперувати на спині, на бокових поверхнях тіла, на грудній клітині, кінцівках, – розповідає начальник військово-медичного клінічного центру центрального регіону, полковник медичної служби Сергій Петрук.
Сергій Олександрович зізнався, що це операційний стіл – останній «писк» техніки у галузі медицини. І без допомоги благодійників таке обладнання у Вінниці з’явилося б не скоро.
– При зустрічі із Русланом Євгеновичем я розповів, що було би добре мати хороший хірургічний стіл. Але й не підозрював, що подарунок буде саме такий – надсучасний операційний стіл німецького виробництва. Все завдяки тому, що меценат знається на сучасних технологіях, – з вдячністю говорить Сергій Петрук.
Не приховує радості від того, що працюватиме на такому обладнанні, Руслан Стащук – начальник клініки планової та ендоваскулярної хірургії військово-медичного центру.


– Цей стіл для медиків – сучасний витвір мистецтва. Адже на ньому можна виконувати практично усі операції, які нині існують. Стіл може повертатися в різні сторони, що дозволяє просто під час операції виконувати рентгенівські знімки, в тому числі й ангіографію. Звісно, це значно прискорить час виконання операцій та підвищить фаховий рівень лікарів, – каже головний хірург шпиталю.
Відкладати із обновкою військові медики не збираються – уже сьогодні стіл встановлять в операційній, після чого він готовий приймати пацієнтів. А їх у військово-медичному центрі чимало – 176 учасників АТО, з них 78 – із вогнепальними пораненнями.
– Від «Блоку Петра Порошенка» і від мене особисто, як вінничанина, я хотів би подарувати вам цей медичний прилад, щоб ви могли на найвищому рівні оперувати поранених військових, які захищають нашу батьківщину. Сподіваюся, що це буде не останній подарунок від вінничан, і база нашого військово-медичного центру буде найкращою не лише в Україні, а й, можливо, у Європі, – висловив сподівання Руслан Демчак, вручаючи сертифікат начальнику медичного центру. – Усі ми віримо у швидке завершення війни, тож цей стіл прослужить і для мирного населення не лише міста й області, а також сусідніх регіонів.
Руслан Демчак є одним із акціонерів мережі приватних клінік, де працює багато фахівців, які можуть проконсультувати й допомогти обрати якісну медичну техніку за розумною ціною, щоб уникнути багатьох бюрократичних посередників. Меценат висловив сподівання, що окрім таких консультацій, намагатиметься допомогти профінансувати ті чи інші закупки. На це сподіваються і вінницькі медики, адже потреб у обладнанні військово-медичного центру багато. Так, для військового мобільного шпиталю, який виконує завдання в зоні АТО, дуже потрібні пересувні комплекси – тобто на базі автомобілів.
– Потрібні мобільні операційні, протишокові відділення, діагностичні комплекси. Це досить дорого коштує, але зараз у нас в Україні з’явився вітчизняний виробник, який цю продукцію випускає значно дешевше, а якістю від зарубіжних аналогів це обладнання практично не відрізняється. Так, вартість п’яти таких фургонів загалом складатиме близько 15-ти мільйонів гривень. Вони би значно пришвидшили темп і покращили якість роботи із пораненими, котрих доставляють із поля бою. Багатьом солдатам вдалося би уникнути ампутації кінцівок, наприклад, – каже полковник медичної служби Сергій Петрук.
Не залишається осторонь і влада області. Так, бюджетні кошти виділила Вінницька облдержадміністрація на придбання апарату штучної вентиляції легень. Ще один такий апарат було придбано за благодійні кошти.

Категорія: Новини України | Переглядів: 302 | Додав: EBOL@ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz