MENU
Головна » 2015 » Липень » 14 » Нарахування єдиного внеску на суму грошової компенсації за невикористану відпустку
10:40
Нарахування єдиного внеску на суму грошової компенсації за невикористану відпустку
Чи є базою нарахування єдиного внеску сума компенсації за невикористану відпустку звільненим з роботи особам?

Абзацом другим п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено платників єдиного внеску, зокрема юридичних осіб – роботодавців.
Базою нарахування єдиного внеску, зокрема, для таких платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну і додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.95 р. №108/95-ВР «Про оплату праці».
Суми грошових компенсацій у разі невикористання, зокрема, щорічних (основної та додаткових) відпусток у розмірах, передбачених законодавством, є базою нарахування та утримання єдиного внеску.
Статтею 116 Кодексу законів про працю в Україні визначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.
Підприємство після звільнення працівника не несе обов’язку страхувальника, а відповідно, і платника страхових внесків.
Отже, особам, яким після звільнення з роботи нараховано компенсацію за невикористану відпустку, єдиний внесок на зазначені суми не нараховується.

Категорія: Інформація | Переглядів: 55 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz