MENU
Головна » 2012 » Серпень » 29 » Осінньо-зимовий пожежонебезпечний період
15:58
Осінньо-зимовий пожежонебезпечний період
У Вінницькій області склалася вкрай напружена ситуація із забезпеченням пожежної безпеки населених пунктів та об'єктів з різною формою господарювання.
Станом на серпнь 2012 року в області зареєстровано 1327 пожеж проти 1064 пожеж за аналогічний період 2011 року, що більше на 27,4% економічні втрати від яких склали 38 млн. 406 тис. грн., з них прямі матеріальні збитки становлять 13 млн. 100 тис. грн. (+41,4%). Врятовано матеріальних цінностей на загальну суму 44 млн. 967 тис. грн.
Щоденно у Вінницькій області в середньому виникало 5 пожеж, економічні втрати від яких складали 110 тис. грн. Ріст кількості пожеж за даний період року в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року відбувся в Теплицькому (+150%), Чечельницькому (+146%), Піщанському (+125%), Бершадському (+117,9%), Погребищенському (+93,8%), Оратівському (+75%) Гайсинському (+69,4) районах області та м. Ладижин (100%). При чому середньо обласний показник становить (+24,7%). Під час пожеж загинуло 55 осіб проти 53 в 2011 р. (+3,7%), з них 2 неповнолітні дитини, 24 особи отримали травми, з них 4 дитини.
Збільшення кількості загиблих внаслідок пожеж зареєстровано в Гайсинському (3 проти 0), Жмеринському (5 проти 2), Крижопільському (3 проти 2), Тульчинському (3 проти 0), Тиврівському (3 проти 1), Чечельницькому (4 проти 1), Оратівському (3 проти 0) районах області та в м. Вінниці (3 проти 2).
Аналіз пожеж на об’єктах незалежно від форм власності, профілактику на яких здійснюють органи державного пожежного нагляду, показує, що на підприємствах, в організаціях та закладах кількість пожеж порівняно з 2011 роком зменшилась на 40,6% і становить 19 випадків проти 32. Пожежі на підприємствах, в організаціях зареєстровано в м. Вінниці 5 пожеж, Жмеринському районі 3 пожежі та у Вінницькому районі 2 пожежі.
Під час розслідування пожеж встановлено, що основною причиною виникнення пожеж є недооцінка з боку керівників об’єктів різних форм власності, відомчих організацій важливості вжиття упереджувальних заходів, невиконання вимог законодавчих та нормативних актів з питань пожежної безпеки.
Протипожежний захист в сільській місцевості ускладнюється ще й тим, що у зв’язку з реформуванням аграрного сектору економіки скорочуються підрозділи пожежної охорони сільських підприємств, які займалися профілактикою та гасінням пожеж.
Щороку в листопаді-грудні різко зростає кількість пожеж в житловому секторі з причин необережного поводження з вогнем, порушення правил користування обігрівальними приладами. Не зважаючи на заходи, які вживаються органами державного пожежного нагляду, а саме проведення масово-роз'яснювальної робота серед населення зводиться нанівець.
Виходячи з вищенаведеного та з метою попередження пожеж в осінньо-зимовий період, Управлінням Держтехногенбезпеки у Вінницькій області звертається до громадян з проханням дотримуватись елементарних правил безпеки:
- не використовуйте саморобні електронагрівальні прилади;
- не користуйтесь несправними приладами опалення;
- не залишайте поблизу опалювальних приладів займисті речі;
- не користуйтесь пошкодженими розетками та вимикачами;
- не залишайте без нагляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади.

Пам’ятайте, що дотримання правил безпеки може зберегти Ваше життя та життя Ваших близьких!

Категорія: Інформація | Переглядів: 451 | Додав: pogdtb | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz