MENU
Головна » 2014 » Серпень » 6 » Особливості здавання житлової нерухомості фізичними особами – платниками єдиного податку
12:03
Особливості здавання житлової нерухомості фізичними особами – платниками єдиного податку
Для фізичних осіб-підприємців (далі – ФОП), які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності передбачені чотири групи платників єдиного податку.
Для кожної групи передбачені певні критерії та обмеження щодо здійснення підприємницької діяльності ФОП - платниками єдиного податку (п.291.4 ст.291 ПКУ).
Так, для найбільш популярної другої групи платників єдиного податку передбачена, зокрема, можливість здійснювати господарську діяльність з надання послуг платникам єдиного податку та/або населенню за умови, що протягом календарного року вони відповідають таким критеріям:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.
Не можуть бути платниками єдиного податку ФОП, що надають в оренду житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 кв.м (пп. 291.5.3 ПКУ).
При цьому, необхідно враховувати наступне:
- якщо ФОП–платник єдиного податку здійснює здавання в оренду власного нерухомого майна, то в графі «Місце провадження господарської діяльності» заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються усі адреси розташування нерухомого майна, яке буде здаватися в оренду;
- якщо ФОП-платник єдиного податку володіє житловою нерухомістю площа якої перевищує 100 кв.м, то він може здавати частину нерухомості в оренду (до 100 кв. метрів), за умови якщо решта житлового приміщення не перебуває в оренді.
- ФОП-платник єдиного податку другої групи, який обрав вид господарської діяльності «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна» не має права надавати в оренду, зокрема, житлову нерухомість юридичній особі як фізична особа.
Нагадаємо, що порядок надання нерухомого майна в оренду фізичними особами-платниками єдиного податку роз‘яснено в Узагальнюючій податковій консультації щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності фізичними особами -

Категорія: Інформація | Переглядів: 167 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz