MENU
Головна » 2015 » Листопад » 3 » Податкова культура, як основа добробуту держави
15:44
Податкова культура, як основа добробуту держави
Податки – основа забезпечення функціонування держави та суспільства, це наша здатність забезпечувати розвиток країни та соціальні гарантії малозабезпеченим громадянам. Податкова грамотність і формування податкової культури – це одні з найважливіших умов для того, щоб податкова система та адміністрування ефективно працювали. Принцип неминучості та добровільності має міцно закріпитись у свідомості платників податків нашої країни, коли кожний платник податків буде чітко усвідомлювати, що розрахувавшись за своїми зобов’язаннями, він виконав свій громадянський обов’язок, в першу чергу перед пенсіонерами та іншими малозабезпеченими громадянами, що кошти ці будуть направлені на виплату пенсій, субсидій та інших соціальних виплат.
Але далеко не всі платники сприймають сплату податків, як загальнолюдську цінність. Антифіскальна поведінка стала широко розповсюдженим явищем, і першочергове завдання працівників фіскальної служби змінити такий стан речей. За результатами міжнародних досліджень, рівень податкової сумлінності перебуває у зворотній залежності від розмірів тіньової економіки. В 2015 році, за різними підрахунками тінізація економіки складає до 50% ВВП. Так рівень податкової сумлінності як індикатор податкової культури говорить про те, що бізнес має інші пріоритети і шукає способи ухилення від сплати податків.
Вважаю, що розглядаючи шляхи покращення рівня податкової культури, що в свою чергу збільшить надходження до бюджету, необхідно пам’ятати, що вона є складовою поняття культури в цілому. Тобто поняття податкової культури стосується не лише самих платників податків, а й інших суб’єктів суспільного життя: держави, органів місцевого самоврядування та всіх громадян.
Починати формування податкової культури потрібно передусім з працівників
фіскальних органів – представників держави, адже ефективність роботи
будь-якої системи в першу чергу залежить від рівня кваліфікації
працівників, від їх ставлення до професійної діяльності та особистих якостей.
Необхідно забезпечити баланс між правами та обов’язками податківців і платників податків, формувати і розвивати особисту культуру, дотримуватись принципів і норм професійної діяльності, розвивати: загальнолюдські моральні якості, вміння критикувати й адекватно сприймати критику, ділову вимогливість і принциповість, почуття особистої відповідальності перед суспільством і державою.
Фіскальна служба оцінюється населенням по різному. Поза увагою
залишається позитив в її діяльності, більше обговорюють її недоліки. Громадяни які виховані за тоталітарного режиму, взагалі не звикли перейматися проблемами наповнення бюджету. Тому фіскальним органам слід робити все необхідне для того, щоб люди розуміли значення податків для держави і суспільства, а діяльність податківців для себе особисто, для своєї родини.
Отже, виходячи із сучасних умов розвитку податкової системи і
стратегічних завдань державної фіскальної служби, можна визначити першочергові завдання масово-роз’яснювальної роботи , такі як вироблення ідеології податкової політики, яка б органічно поєднувала та узгоджувала інтереси платників податків, і держави, формування податкової дисципліни і
високої податкової культури населення – платників податків, шляхом широких роз’яснювальних заходів не тільки серед платників податків, а і серед населення України, в першу чергу молодого покоління, яке прийде на зміну старої тоталітарної свідомості багатьох людей похилого віку. А також повноти висвітлення та популяризації серед населення самої роботи – виконання поставлених перед податківцями завдань зі всіма труднощами, проблемами та викликами до служби та її працівників зі сторони суспільства, яке сприймає ДФС як найбільш корумповану структуру, особливо не замислюючись про велику кількість працівників, які не зважаючи на низьке матеріальне заохочення, постійну спокусу від конфлікту інтересів при виконанні поставлених перед ними завданнями продовжують забезпечувати фінансову безпеку та незалежність країни шляхом адміністрування надходжень до Державного та місцевих бюджетів та виявлення платників які намагаються уникнути повноти оподаткування.

Фіскальна служба реформується і користуючись нагодою звертаюсь до керівників підприємств, установ та організацій, підприємців та громадян нашої країни з проханням позбутися минулих стереотипів. Чітко усвідомити що сплата податків - це плата за цивілізацію та добробут мешканців України та Вінниччини зокрема.

Борчаківська О.В.
Начальник відділу комунікацій Козятинської ОДПІ

Категорія: Інформація | Переглядів: 334 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz