MENU
Головна » 2013 » Квітень » 14 » Податкові новини
13:36
Податкові новини
Хто не подає декларації про майновий стан і доходи;

Податковим законодавством визначені випадки, в яких особи можуть не подавати декларацію про майновий стан і доходи, зокрема, якщо станом на кінець звітного податкового року особи:
— є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) або держави;
— перебувають у розшуку;
— перебувають на строковій військовій службі.
Також не подають декларацію особи, які станом на останній день строку подання декларації перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав.
Крім того, від подання декларації про майновий стан і доходи звільняються особи у разі отримання доходів:
— від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
— виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених Податковим кодексом України (наприклад, пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170, пп. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169, пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164, пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164);
— від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок;
— у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою;
— від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує у 2012 році 128760 грн.
Звертаємо увагу, що доходи, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, визначені ст. 165 Податкового кодексу України.
Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначено ст. 179 Податкового кодексу України.
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

«Єдинникам» треба зберігати первинні документи три роки;

Фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку зобов'язані зберігати первинні документи, на підставі яких заповнювалися дані книги обліку доходів і витрат та складалася податкова декларація платника ЄП — ФОП. До таких документів належить зокрема, виписка з банку, квитанція, чек або документ довільної форми про готівкову оплату товарів, робіт або послуг, якщо вони отримувалися у громадян або у фізичних осіб — підприємців. Також слід зберігати й інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності за іншими податками та зборами — у разі їх сплати.
Первинні документи зберігаються не менше 1095 днів з дня подання податкової декларації платника ЄП — ФОП або іншої податкової звітності, для складання якої вони використовуються.
За незбереження первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи в розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, — тягнуть за собою накладання штрафу в розмірі 1020 гривень.
Вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності регламентовано статтею 44 Податкового кодексу України.
Відповідальність за порушення строків зберігання документів встановлено ст. 121 ПК.
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

Коли не визнається податкова звітність;

Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, а саме:
– тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий);
– звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація;
– звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку);
– повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами;
– код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер;
– реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
– місцезнаходження (місце проживання) платника податків;
– найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність;
– дата подання звіту (або дата заповнення — залежно від форми);
– ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків;
– підписи платника податку — фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначеним цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
В окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити такі обов'язкові реквізити: – відмітка про звітування за спеціальним режимом; – код виду економічної діяльності (КВЕД); – код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ; – індивідуальний податковий номер та номер свідоцтва про реєстрацію плат­ника податку на додану вартість згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період.
Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
У разі подання платником податків податкової декларації, заповненої з порушенням вищезазначених вимог, орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове по­відомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.
Таке повідомлення направляється податковим органом протягом:
— у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, — протягом п'яти робочих днів з дня її отримання;
— у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника податку або його представника — протягом трьох робочих днів з дня її отримання.
Порядок складення податкової звітності та подання податкової декларації до органів державної податкової служби встановлено у статтях 48 та 49 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI, із змінами та доповненнями.
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Погребищенського відділення Іллінецької МДПІ

Категорія: Інформація | Переглядів: 317 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz