MENU
Головна » 2014 » Лютий » 6 » Податкові новини
22:56
Податкові новини
Громадянам, які здавали нерухоме майно в оренду, необхідно задекларувати отримані доходи

Якщо громадянин здає свою квартиру, будинок, кімнату тощо в оренду чи суборенду, житловий найм чи піднайм іншому громадянину, то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є орендодавець.
Такий платник податку - орендодавець зобов‘язаний самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізосіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17%. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.
Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Тобто, громадяни, які отримували доходи від надання нерухомості в оренду у 2013 році повинні задекларувати отримані доходи до 1 травня 2014 року у податковій інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).
Слід зазначити, що нотаріуси, у разі нотаріального посвідчення договору оренди, зобов‘язані надіслати інформацію про такий договір до відповідного органу Міндоходів за адресою орендодавця.
Рієлтери також надають інформацію про укладені за їх посередництвом договори про оренду нерухомості до органу Міндоходів за місцем своєї реєстрації.

Відділ обслуговування платників податків
Погребищенського відділення Козятинської ОДПІ

Декларацію з податку на прибуток Міндоходів рекомендує подавати за новою формою

Наказ про нову форму податкової декларації з податку на прибуток офіційно опубліковано в Офіційному віснику України від 24 січня 2014 року.
Показники податкової декларації в повній мірі приведено у відповідність до внесених у Податковий кодекс змін та доповнень.
Зокрема, податкова декларація підприємств містить чіткий розрахунок авансових внесків з податку на прибуток, як для 2014 року так і майбутніх звітних (податкових) років та нову редакцію додатка ЦП «Операції з цінними паперами».
Водночас податкові декларації доповнено новим додатком ТЦ, в якому платником податку відображається коригування податкових зобов'язань платника податку для цілей трансфертного ціноутворення.
Удосконалено також окремі додатки, зокрема, додаток СБ «Суми врегулювання сумнівної та безнадійної заборгованості».
Міністерство доходів і зборів України рекомендує платникам податку подавати податкову звітність до територіальних органів Міністерства доходів і зборів України за 2013 рік за новими формами, оскільки це дозволить правильно визначити податкові зобов'язання з податку на прибуток.
Форма податкової декларації з податку на прибуток затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 № 872.

Відділ обслуговування платників податків
Погребищенського відділення Козятинської ОДПІ

Кому декларувати доходи 2013 року не потрібно

Кампанія декларування громадянами доходів, отриманих впродовж 2013 року набрала обертів. Втім є певні категорії громадян, які не зобов’язані подавати декларацію по майновий стан і доходи. Так, відповідно до п. 179.2 ст. 179 Податкового кодексу України обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
- від податкових агентів, які згідно з ІV розділом Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;
- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 цього Кодексу;
- зазначені у пунктах 167.2 - 167.4 статті 167 Кодексу, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами цього розділу;
- зазначені у підпункті "є" пункту 176.1 статті 176 цього Кодексу від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.
Отож, зваживши на все вище перераховане, можете визначитись чи належите ви цьогоріч до категорії громадян, які можуть декларацію не подавати.
Нагадаємо деклараційна кампанія триватиме до 1 травня 2014 року.

Відділ обслуговування платників податків
Погребищенського відділення Козятинської ОДПІ

Нормативна грошова оцінка земель станом на 1 січня 2014 року індексується на коефіцієнт 1,0

За інформацією Державної служби статистики України (лист від 08.01.2014 №11.1-03/8) індекс споживчих цін за 2013 рік становив 100,5 %.
Таким чином, нормативну грошову оцінку земель станом на 1 січня 2014 року за 2013 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,0.
У 2014 році нормативна грошова оцінка земель населених пунктів, земель сільськогосподарського призначення та земель несільськогосподарського призначення (крім земель у межах населених пунктів), яка проведена за вихідними даними попередніх років, підлягає індексації станом на початок 2014 року на коефіцієнт 3,2. Даний коефіцієнт розраховано виходячи з добутку коефіцієнтів індексації за: 1996 рік - 1,703, 1997 рік - 1,059, 1998 рік - 1,006, 1999 рік - 1,127, 2000 рік - 1,182, 2001 рік - 1,02, 2005 рік - 1,035, 2007 рік - 1,028, 2008 рік - 1,152, 2009 рік - 1,059, 2010 рік – 1, 2011 рік - 1, 2012 рік - 1 2013 рік - 1.
Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Нагадаємо, що для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням індексації (п.289.1 ст.289 Податкового кодексу України).

Відділ обслуговування платників податків
Погребищенського відділення Козятинської ОДПІ

Громадяни починають сплачувати податок на нерухомість у 2014 році

Податкові повідомлення-рішення про сплату податку будуть надсилатись платнику податку за місцем реєстрації до 1 липня 2014 року.
Громадяни сплачують податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем розташування об'єкта житлової нерухомості.
Фізичним особам - нерезидентам нарахування податку та надсилання податкових повідомлень-рішень про сплату податку здійснюють податкові інспекції за місцезнаходженням об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.
Слід зазначити, що у сільській та селищній місцевості фізичні особи можуть сплачувати податок через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.
Власники нерухомості, будинків та квартир, з метою визначення об‘єктів нерухомості, у тому числі пільгових, розміру житлової площі та суми податку, можуть здійснити звірку даних щодо об‘єктів нерухомості з даними реєстру платників податків.
Для цього їм необхідно звернутись з письмовою заявою до територіального органу доходів і зборів за місцем проживання (реєстрації). При цьому фізична особа повинна мати наступні документи:
- довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків,
- паспорт,
- оригінали документів щодо права власності на об‘єкти житлової нерухомості та житлової площі таких об‘єктів.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів документів, зокрема документів на право власності, у податкових інспекціях за місцем проживання (реєстрації) проводиться перерахунок суми податку і вручається нове податкове повідомлення-рішення.
Нагадаємо, що сплату податку власниками житлової нерухомості - фізичними особами за 2013 рік було перенесено до 2014 року. Такі зміни до Податкового кодексу були внесені Законом України від 04.07.2013 року №403 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо об’єктів житлової нерухомості».
Порядок сплати за пільгові торгові патенти розрахункові документи заповнюємо правильно
Ставка збору за провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового патенту Податковим кодексом України встановлена в розмірі 0,05 розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року.

Відділ обслуговування платників податків
Погребищенського відділення Козятинської ОДПІ

Строк дії торгового патенту становить 60 календарних місяців.

Для придбання пільгового патенту суб’єкт господарювання сплачує річну суму збору за перший рік дії патенту.
За наступні роки збір за провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту сплачується не пізніше 15 числа місяця, який передує наступному звітному року й в розрахунку суми збору враховується мінімальна зарплата, встановлена законодавством на 1 січня календарного року.

Відділ обслуговування платників податків
Погребищенського відділення Козятинської ОДПІ

До уваги громадян: доходи понад 137 тисяч гривень від двох роботодавців підлягають декларуванню

Відповідно до законодавства, у разі отримання протягом року оподатковуваних доходів від двох або більше податкових агентів, і при цьому у загальній сумі, яка перевищує сто двадцять розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року (137 640 гривень у 2013 році), виникає обов‘язок подавати річну Декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року.
Отримані у 2013 році суми вказаних доходів відображаються платником податку у додатку 7 до Декларації, відповідно до якого проводиться перерахунок податку на доходи фізичних осіб із задекларованої річної загальної суми оподатковуваних доходів.
Необхідно також враховувати, що оподатковувані доходи виплачені (нараховані) фізичним особам у 2013 році, інші, ніж зазначені вище, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу та не приймають участі в перерахунку.
Декларацію необхідно подати до 1 травня 2014 року в орган доходів і зборів за місцем реєстрації (в паспорті).
Позитивна різниця податку (між розрахованим та фактично сплаченим податком протягом 2013 року) підлягає сплаті платником податку до відповідного бюджету за його податковою адресою.

Відділ обслуговування платників податків
Погребищенського відділення Козятинської ОДПІ

До уваги платників податків!

Наказом Міністерства доходів і зборів України від 11 грудня 2013 року № 793 затверджено форму та інструкцію заповнення громадянами декларації про майновий стан і доходи.
Декларація складається з восьми розділів, що подаються на двох двосторонніх аркушах формату А4 та семи додатків, які подаються на одно та двосторонніх аркушах та містять розрахунки окремих видів доходів (витрат). Заповнюючи декларацію, варто забезпечити читабельність тексту, а також зберігати відповідний документ протягом установленого терміну. Не дозволяється заповнювати декларацію олівцем, а також у ній не може бути підчисток, помарок, виправлень, дописок і закреслень.
Показники у розділах ІІ – VIII декларації та додатках до неї проставляються у гривнях з копійками. Достовірність інформації, яку заповнює декларант підтверджується власноручним підписом фізичної особи – платника податку або особи, уповноваженої на заповнення декларації.
Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 році, подається до 1 травня 2014 року за місцем реєстрації.
Також варто зазначити, що згідно до пункту 10 статті 179 Податкового Кодексу України, платник податку до 1 березня може звернутися до органу доходів і зборів з проханням надати роз'яснення щодо заповнення річної податкової декларації.

Відділ обслуговування платників податків
Погребищенського відділення Козятинської ОДПІ

Категорія: Інформація | Переглядів: 289 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz