MENU
Головна » 2015 » Січень » 31 » Сільські ради на передодні прийняття нових ставок податків
09:09
Сільські ради на передодні прийняття нових ставок податків
Минулої п’ятниці очільник Козятинської ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області Геннадій Садовий провів семінар-нараду з керівництвом органів місцевого самоврядування Козятинського району щодо надання роз’яснень по встановленню ставок податків, зокрема податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2015 рік для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості та пільг з його сплати, а також встановлення ставок місцевих податків та зборів, та ставок акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Геннадій Іванович розпочав нараду з того, що з 1 січня 2015 року в Україні сплачуватимуться 2 місцевих податки (податок на майно та єдиний податок) та 2 збори (збір за місця паркування транспортних засобів і туристичний збір). Роз’яснивши при цьому податок на майно включає транспортний податок, плату за землю, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності (придбання торгового патенту) відповідно до Закону України №71 скасовується.
Відповідно до норм Податкового кодексу до повноважень сільських, селищних, міських рад належить встановлення ставок місцевих податків та зборів, а також ставок акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Місцеві ради обов’язково повинні встановлювати ставки єдиного податку, транспортного податку та плати за землю наголовив керівник. А ставки податку на нерухомість (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) та двох місцевих зборів (за місця для паркування транспортних засобів, туристичний) місцеві ради можуть встановлювати за бажанням, а також якщо місцевою радою не прийнято рішення про встановлення відповідних податків та зборів, такі податки справляються, виходячи з норм Податкового кодексу із застосуванням мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, що діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.
Як зазначив під час спілкування з головами сільських рад в.о начальника Козятинської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області Геннадій Іванович Садовий, наразі фіскальними службою району проводиться спільна робота з органами місцевого самоврядування трьох районів та міста Козятин щодо затвердження відповідних рішень по встановленню місцевих податків і зборів, адже це є основним джерелом підвищенням фінансової спроможності місцевих громад, в вирішенні нагальних для громади питань підкреслив посадовець.

Категорія: Інформація | Переглядів: 280 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz