MENU
Головна » 2015 » Липень » 14 » Студенту виповнилося 23 роки: чи надається знижка?
10:36
Студенту виповнилося 23 роки: чи надається знижка?
Чи має право один з батьків на отримання податкової знижки на навчання сина за 2014 р., якщо сину у квітні 2014 р. виповнилося 23 роки?

Статтею 23 Цивільного кодексу передбачено, що неповнолітня особа віком від 14 до 18 років має право вчиняти правочин за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.
Таким чином, один з батьків має право доручити своїй дитині здійснювати право чин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання за рахунок належних йому коштів. При цьому фактичні витрати на оплату вартості навчання несуть батьки дитини, яка навчається.
Статтею 6 Сімейного кодексу передбачено, що правовий статус дитини особа має до досягнення нею повноліття. До цього батьки зобов’язані утримувати дитину (ст.180 зазначеного Кодексу).
Згідно зі ст. 199 Сімейного кодексу якщо повнолітні діти продовжують навчатись і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. При цьому право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Отже, один з батьків має право на отримання податкової знижки за витратами, понесеними за навчання дитини до досягнення нею 23 років, тобто в даному випадку за витратами, понесеними на навчання за січень – квітень 2014 року.

Категорія: Інформація | Переглядів: 53 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz