MENU
Головна » 2012 » Листопад » 28 » Ъ: Українці отримають можливість зберегти номер при зміні оператора
12:12
Ъ: Українці отримають можливість зберегти номер при зміні оператора
Зокрема, в Міністерстві юстиції вчора повідомили про набуття чинності з 21 листопада наказу Держслужби спеціального зв'язку та захисту інформації Про затвердження технічних вимог до телекомунікаційних мереж України щодо забезпечення надання послуг перенесення абонентського номера та користування персональним номером.

Цей документ дозволяє впровадити послугу перенесення мобільних номерів при зміні оператора - Mobile Number Portability (MNP). Для цього буде створена єдина база даних. Абоненти зможуть міняти оператора зі збереженням номера необмежену кількість разів.

У Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, вже підготували проект правил надання послуги MNP. Як розповіло джерело газети в регуляторі, щоб зберегти номер, абонентові треба буде звернутися з письмовою заявою до оператора, у мережі якого він захоче обслуговуватися.

КоммерсантЪ-Украина пише, що міграція в нову мережу займе менш ніж добу, однак послуга буде платною. Співрозмовник в НКРСІ припустив, що плата складе близько 40 грн - на рівні середнього місячного рахунку українського абонента мобільного зв'язку.

Для порівняння, у європейських країнах плата за MNP в середньому становить 8,38 євро, а найвища плата діє в Португалії (40 євро) і Великобританії (43,55 євро). У Данії, Хорватії, Ірландії та низці інших країн послуга безкоштовна.

Найшвидше послуга надається в США, Канаді, Австрії та Чилі (абонент може "перенести" номер від одного оператора до іншого за 10 хвилин), найтриваліший термін у Данії (60 днів).

У НКРСІ сподіваються, що послуга збереження номера почне працювати в Україні вже наступного року. За оцінками глави регулятора Петра Яцука, створення системи збереження номера коштуватиме бізнесу більш ніж $10 млн.

За оцінками мобільних операторів, послуга збереження номера може зацікавити приблизно 5-10% всіх абонентів - це 2,5-5 млн SIM-карт. За оцінками директора з маркетингу МТС Святослава Горбаня, близько 10% усіх користувачів мобільного зв'язку в країні регулярно змінюють оператора навіть без MNP.

Категорія: Новини України | Переглядів: 343 | Додав: ANgel | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz