MENU
Головна » 2016 » Лютий » 17 » Визначено коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2015 рік
12:31
Визначено коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2015 рік
Відповідно до вимог Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь та земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Перехідними положеннями ПКУ встановлено, що індекс споживчих цін за 2015 рік, який використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується із зазначенням 120 відсотків.
Таким чином, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2015 рік становить 1,2.
Враховуючи, що індекс споживчих цін за 2015 рік становив 143,3 %, тому коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який з 1 січня 2016 року індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення становить 1,433.
Необхідно зазначити, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
При цьому, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:
- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;
- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;
- може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у попередньому пункті, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
Більш детально з цим роз’ясненням можна ознайомитись у листі ДФС України від 19.01.2016 р. №1656/7/99-99-17-04-02-16 «Про зміни до Податкового кодексу України та індексацію нормативної грошової оцінки земель».

Категорія: Інформація | Переглядів: 96 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz