MENU
Головна » 2015 » Січень » 15 » Зміни в оподаткуванні
10:39
Зміни в оподаткуванні
З 1 січня 2015 року набув чинності Закон України від 28.12.2014 року № 71-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Прокоментувати окремі нововведення в оподаткуванні ми звернулися до в.о. начальника Козятинської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області Геннадія Садового.

Які зміни в оподаткуванні доходів громадян передбачаються у 2015 році?
Закон передбачає збільшення з 1 січня 2015 року ставки ПДФО для доходів, які перевищують 10-кратный розмір мінімальної заробітної плати (тобто 12 180 грн.). Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, то до суми такого перевищення застосовується ставка 20% (раніше було 17 %). До доходу у розмірі до 10 мінімальних зарплат застосовується ставка 15 %.
Також підвищено ставку податку на доходи фізичних осіб на пасивні доходи. Наприклад, доходи у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок оподатковуватимуться за ставкою 20 %.
З 1 січня до бази оподаткування включаються і суми пенсій (включаючи їх індексацію) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць) у частині такого перевищення.
У минулому році було введено військовий збір. Чи буде і далі справлятися збір і з яких доходів?
Сплату військового збору у 2015 році продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Ставка збору залишається незмінною – 1,5%. Об’єктом оподаткування з 1 січня 2015 року є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку, який визначатиметься по аналогії з доходами, що обкладаються ПДФО.

Які новації у законодавстві запроваджено в частині оподаткування майна громадян?
Податок на майно включає в себе податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок і плату за землю. Але більш детально хочу зупинитися на податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Відмінністю є те, що базою оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з 1 січня 2015 року є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості. До об’єктів нежитлової нерухомості відносяться будівлі готельні, офісні, торговельні, гаражі, будівлі промислові та склади, будівлі для публічних виступів, господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, зокрема, сараї, хліви, гаражі, літні кухні, погреби, майстерні тощо.
Платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками таких об’єктів нерухомості.
Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. Разом з тим, законом установлено, що на 2015 рік ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості не можуть перевищувати 1 відсоток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості.

Чи є пільги із сплати податку ?
Так, законодавством передбачено зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості: для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів; для різних типів об’єктів житлової нерухомості – на 180 кв. метрів. Крім того, сільські, селищні, міські ради встановлюють пільги з податку, що сплачуються на відповідній території з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Пільги з податку, що сплачуються з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо їх площа перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування, а також об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Хто сплачуватиме податок на транспорт ?
Платниками податку з нового року є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Які зміни у застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності для суб’єктів підприємництва?
Нагадаю, що Законом замість шести введено чотири групи платників єдиного податку: група 1 для фізичних осіб - з фіксованою ставкою єдиного податку з розрахунку на календарний місяць, встановленої в розмірі до 10 % від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року за календарний місяць та обсягом доходу, який не перевищує 300 тис. грн.; група 2 для фізичних осіб - фіксована ставка єдиного податку - до 20 % від розміру мінімальної зарплати та обсягом доходу, який не перевищує 1,5 млн. грн.. З врахуванням змін до Податкового кодексу, платниками єдиного податку 3 групи є фізичні та юридичні особи, які сплачуватимуть 2 % від суми доходу (у разі сплати ПДВ) або 4 % від суми доходу (у разі включення ПДВ до складу єдиного податку). Обсяг доходу у платників 3 групи єдиного податку не перевищуватиме 20 млн. грн.. І група 4, платниками якої є сільськогосподарські підприємства. Ця група є еквівалентом колишнього фіксованого сільськогосподарського податку.
Платники єдиного податку третьої - шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, с 1 січня рахуються платниками єдиного податку третьої групи. Тобто проводити перереєстрацію таким платникам не потрібно.
За більш детальними роз’ясненнями щодо змін податкового законодавства звертатись до фахівців Козятинської ОДПІ, а також за телефоном 2-38-08.

Категорія: Інформація | Переглядів: 1380 | Додав: бера | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz