MENU
Головна » 2015 » Травень » 20 » Звільнено від оподаткування прощені кредити та проценти в іноземній валюті
10:29
Звільнено від оподаткування прощені кредити та проценти в іноземній валюті
7 травня набрав чинності Закон України від 09.04.2015 р. №321-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо кредитних зобов'язань», опублікований в газеті «Голос України», 2015, 05, 06.05.2015 №79.
Цей Закон прийнято на виконання вимог Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» та регулює ряд проблемних питань, пов'язаних з погашенням заборгованості, вираженої в іноземній валюті, надає платникам податків певні податкові преференції.
Зокрема, законодавчим актом встановлено, що кредитор-банк має право списати за рахунок створених страхових резервів суму збитків, що виникли в результаті анулювання (прощення) згідно із Законом України «Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню» фізичним особам - позичальникам частини боргу.
При цьому не вважається додатковим благом платника податку та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума, прощена (анульована) кредитором у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, визначена за офіційним курсом Нацбанку на дату зміни валюти зобов'язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом Нацбанку станом на 1 січня 2014 року, а також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Зазначені норми застосовуються до фінансових кредитів в іноземній валюті, не погашених до 1 січня 2014 року.
Дія зазначеного положення поширюється на операції з прощення (анулювання) кредитором боржникові заборгованості за фінансовим кредитом в іноземній валюті, що здійснювалася починаючи з 1 січня 2015 року.

Категорія: Інформація | Переглядів: 67 | Додав: бера | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Хостинг від uCoz