MENU


Погребищенський район створено в 1923 року, розташований у північно-східній частині Вінницької області.
Унікальність географічного положення району визначається віднесенням району до першого помірно теплого, вологого агрокліматичного району області, що сприяє вирощуванню сільськогосподарських культур.Територія району становить 1200 тис кв.м., що складає 4,5 % від території області.
Протяжність з півночі на південь становить 52 км, а зі сходу на захід 65 км.
На півночі район межує з Житомирською, на сході з Київською областями, на півдні з Оратівським та Липовецьким, на заході з Козятинським та Калинівським районами Вінницької області.
Відстань від районного центру до столиці держави Києва становить біля 180 км, до обласного центру - м.Вінниці 70 км.
На території району протікає 12 річок, найбільша з яких річка Рось.
Ландшафт Погребищенського району переважно пагористий з лісовими рівнинами.
Грунти переважно реградовані, чорноземи типові а також опідзолені грунти.
Клімат помірно-континентальний з вологою зачасту нестійкою зимою і теплим літом, яке характеризується помірною посушливістю. Середньорічні температури: літня + 220С, зимова – 4,50С.
Річна кількість опадів 554 мм. Середня тривалість безморозного періоду 165 - 170 днів. Такі кліматичні умови сприяють розвитку сільського господарства.
Центр району – м.Погребище розташоване за 70 км. від обласного центру, за 2 км. від залізничної станції Ржевуська.
Статус міста Погребище отримало в 1985 році.
У межах району проживає 36,2 тисяч чоловік (міське населення складає - 11,3 тис.чоловік або 31,3 %,сільське – 24,9 тис. чоловік 68,7%).
На території району розташовано 1 місто, 62 села.


Мінерально-сировинні ресурси.
Природні ресурси Погребищенського району багаті і різноманітні.
З корисних копалин на території району найбільш розповсюджені граніти, цегельна сировина (глина), будівельні піски, жерство. В кожному селі є невеликий кар”єр для місцевих потреб по видобутку піску та глини.
В районі мають вихід гранітів у слідуючих селах : Андрушівка, Бабинці, Білашки, Гопчиця, Дзюньків, Круподеринці, Педоси, Розкопане, Скибинці, Станилівка. У селі Юнашки видобуток гранітів проводиться Вінницьким ОМКС.
Поклати глини та суглинків слідуючі: Дзюньківське, Кулишівське, Плисківське, Погребищенське, Старостинецьке. З них у Плисківському поклади глини розробляються цегельним заводом Облміжколгоспбуду.
Інші відклади глини і суглинків не розробляються.
Крім того, відомі маловивчені запаси суглинків і глини в селі Гопчиця і Старостинці.
В Погребищенському районі у селах: Білашки, Гопчиця, Круподеринці, Степанки, Ординці відомі маловивчені запаси пісків, які періодично розробляються сільгосппідприємствами та місцевим населенням для будівельних цілей.
В районі знаходиться Новофастівське родовище торфу та Станилівське родовище сланцю.
На території Сніжнянської сільської ради знаходяться запаси мінеральної води.

Найперспективнішими напрямками освоєння мінерально-сировинної бази району є видобуток граніту, глини для будівельних цілей та використання запасів мінеральних вод для виготовлення безалкогольних напоїв.

Хостинг від uCoz